Jak ułożyć serwetki na stole?

Żyjemy bardzo szybko. Często nie zwracamy uwagi na to, co i jak jemy. Warto jednak czasami zatrzymać się na chwilę i przygotować posiłek, który będzie wyjątkowy. Zadbanie o smak potrawy, jej zapach oraz wygląd stołu to elementy, które bardzo mocno wpływają na nasze zmysły. Jak ułożyć serwetki na stole?

Elegancki stół

Spożywanie posiłku na stole, który jest elegancki, serwetki są na nim pięknie ułożone, kwiaty stoją w wazonie, a potrawy podane są na eleganckiej zastawie może wydawać się staromodne, ale trzeba przyznać, że każdy z nas czasami potrzebuje właśnie takiego posiłku. Są to elementy, które sprawiają, że czujemy iż jest to wyjątkowy czas dla rodziny, którzy należy celebrować.

Zastanawiając się jak ułożyć serwetki na stole, by dodały mu uroku warto kierować się fantazją i stworzyć niepowtarzalne kompozycje. Wbrew pozorom składanie serwetek nie jest tak skomplikowane, jak wydaje się na pierwszy rzut oka.

Prostota jest najpiękniejsza

Elegancki stół jest całością kompozycyjną. Serwetki, które ułożymy koło talerzy są dopełnieniem tej kompozycji i muszą tworzyć całość. Najpiękniej wyglądają na białym, klasycznym obrusie.

Zaczynając przygodę z dekorowaniem stołu serwetkami nie warto silić się na tworzenie skomplikowanych wzorów. Trzeba działać z pomysłem.

Serwetka zwinięta w rulon, w który włożymy pojedynczego tulipana będzie wyglądała bardzo elegancko, wiosennie i radośnie. Taka kompozycja sprawdzi się na stole Wielkanocnym, czy wiosennym spotkaniu rodzinnym. Zamieniając tulipana na czerwoną różę damy znać ukochanej osobie, że stół został przygotowany specjalnie dla niej.

Serwetka złożona w prostokąt ściśnięty na środku ozdobną klamrą będzie wyglądała jak kokarda, a ułożona w kwadrat związany w rogu stworzy widowiskowy wachlarz. Duża serwetka, która zostanie związana na środku, a jej boki zostaną rozwinięte w wachlarz będzie przypominała wiosennego motyla.

Z czasem warto spróbować opanować bardziej skomplikowane wzory. Stworzenie kieszonki na sztućce nie jest wyjątkowo trudne, ale wymaga już pewnej wprawy. Warto pamiętać, że złożone serwetki układamy na talerzu do zakąsek lub po lewej stronie nakrycia. Zasiadając do stołu serwetkę układamy na kolanach. Nigdy nie wieszamy jej na szyi.

Wstając od stołu serwetkę składamy na pół, tak by okruszki nie wysypały się na podłogę i odkładamy ją na stół po lewej stronie nakrycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *