Najważniejsze zalety systemu gastronomicznego GoPOS

rowadzenie restauracji czy też ogólnie rzecz biorąc lokalu gastronomicznego, jest zadaniem niezwykle trudnym. Nie tylko wymaga to skomponowania odpowiedniej oferty, lecz przede wszystkim stworzenia efektywnego systemu obsługi klienta. Jak się jednak okazuje, od jakiegoś już czasu na rynku dostępne są specjalne oprogramowania gastronomiczne, które pozwalają wiele z tych zadań przejąć i znacznie je usprawnić. Mowa o systemie goPOS. Czym on jest i jakie ma konkretnie zalety?

Czym jest oprogramowanie POS?

System goPOS to specjalne oprogramowanie, które uruchamiane jest na zakupionych dodatkowo terminalach i urządzeniach przenośnych. System ten działa lokalnie, czyli w obrębie jednego miejsca. Składa się konkretnie z terminalu POS, który podłączony może być np. do drukarki fiskalnej lub terminala płatniczego, a także ze specjalnych tabletów, które służą obsłudze do wprowadzania danych.

Jak to zatem wygląda w praktyce? Klient po wejściu do restauracji i złożeniu swojego zamówienia może nawet nie zauważyć, że dany lokal wyposażony jest w tak zaawansowany system. Jedyną zdradzającą go różnicą jest to, że kelner, zamiast zapisywać wszystko na kartce, wystukuje wybierane potrawy na tablecie, wybierając je w graficznym menu.
Co się dzieje potem? W chwili, gdy na ekranie zostanie wybrana przez kelnera określona pozycja, trafia ona od razu do systemu, gdzie wyświetla się nie tylko na kasie, co daje możliwość natychmiastowego jej zafiskalizowania, lecz co najważniejsze, widoczna jest w kuchni, więc czas reakcji kuchni na złożone zamówienie jest znacznie krótszy.

Jakie są najważniejsze zalety oprogramowania dla gastronomii?

Jak zatem widać po powyższym opisie, system tego typu może robić wrażenie. Warto sobie jednak zadać pytanie, jakie konkretnie przynosi on firmie korzyści? Z jakiego powodu powinno się taki system wprowadzić również u siebie?
Przede wszystkim najważniejszą zaletą w tym wypadku jest znaczne przyśpieszenie realizacji zamówień. Nie trzeba już po przyjęciu zamówienia nabijać go na kasę i przekazywać na kuchnie, lecz wszystko to jest realizowane automatycznie przez system. Czas reakcji jest szybszy, lecz również kelnerzy są pozbawieni wielu dotychczasowych obowiązków, a to powoduje, że szybciej mogą obsłużyć kolejnych klientów.
Nie da się również ukryć, że graficzne, proste menu wybierania sprawia, że znacznie maleje ilość błędów podczas przyjmowania i przygotowywania potraw, co rzecz jasna sprawia, że klienci po wizycie w takiej restauracji są znacznie bardziej zadowoleni.

Gdzie mogą zostać zastosowane takie programy gastronomiczne?

Wiele osób może sobie zadać pytanie, czy na pewno taki system będzie dla nich odpowiedni? Na pierwszy rzut oka widać, że sprawdza się on idealnie, lecz w typowej restauracji. Co z innymi miejscami?
Jak się okazuje, bez większych kłopotów system tego typu może być zastosowany w naprawdę ogromnej ilości różnego rodzaju lokali gastronomicznych i nie tylko. Warto tu wymienić przykładowo kawiarnie, puby, food trucki czy też pizzerie. Możliwości jest naprawdę wiele, a to wszystko dzięki prostocie i intuicyjności systemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *