Zmywarka gastronomiczna ułatwieniem dla restauracji i kawiarni

Zmywanie naczyń w restauracji lub kawiarni to żmudne zajęcie. Setki brudnych talerzy, szklanek, kieliszków oraz garnków i patelni każdego dnia pojawiają się w kuchni każdego, dobrze prosperującego lokalu gastronomicznego. Jeżeli ręczne zmywanie naczyń i garnków jest w Twoim lokalu zbyt czasochłonne, przyda Ci się zmywarka gastronomiczna. Poznaj jej zalety.

  1. Zmywarka gastronomiczna – jakie jest jej przeznaczenie?
  2. Zalety zmywarki gastronomicznej

W lokalach gastronomicznych każdego dnia wydaje się co najmniej kilkadziesiąt różnych dań. Z tego powodu pracownicy restauracji, barów i kawiarni potrzebują znacznie więcej czystych naczyń niż osoby gotujące w domowym zaciszu. Jeśli zamierzasz otworzyć własny lokal gastronomiczny lub już go prowadzisz, sprawdź, jak może Ci pomóc zmywarka gastronomiczna.

Zmywarka gastronomiczna – jakie jest jej przeznaczenie?

Zmywarka gastronomiczna to urządzenie, które przydaje się w wielu restauracjach oraz innych lokalach gastronomicznych. Jest to sprzęt przeznaczony do mycia kilkudziesięciu zestawów sztućców, talerzy, szklanek oraz kieliszków. Zmywarka dla gastronomii ma znacznie większe rozmiary niż sprzęt AGD przeznaczony do użytku domowego. Dzięki ogromym dyszom myjącym, zmywarka gastronomiczna bez trudu radzi sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami oraz przypaleniami. Bez przeszkód można ją zatem używać w przypadku lokali serwujących każdego dnia wiele dań dla licznych gości, na przykład w hotelowych kuchniach.

Zalety zmywarki gastronomicznej

Zmywarka gastronomiczna to urządzenie, które w ogromnym stopniu ułatwia funkcjonowanie restauracyjnej kuchni. Sprzęt jest przeznaczony do mycia dużych ilości brudnych naczyń oraz garnków, patelni i różnych akcesoriów używanych przez szefa kuchni i jego pomocników. Głównym atutem urządzenia jest jego wysoka wydajność, dzięki czemu domywa nawet trudne zbrudzenia z zaschniętych talerzy lub przypalonych garnków. Po myciu wszystkie naczynia są od razu gotowe do użycia, a szklanki i kieliszki mają piękny połysk. 

Co ważne, każda zmywarka gastronomiczna jest w pełni wyposażona. W jej wnętrzu znajdują się wszystkie niezbędne pompy oraz dozowniki środków czyszczących. Dzięki kilku programom mycia można dostosować jego czas i intensywność do rodzaju zastawy stołowej oraz stopnia jej zabrudzenia. Ponadto w zmywarce zamontowany jest łatwy w obsłudze panel sterujący oraz wyświetlacz temperatury zgodny ze standardem HCCP. 

Dynamiczny system filtracji w zmywarce gastronomicznej sprawia, że brudna woda, tłuszcz oraz resztki jedzenia są na bieżąco odsysane. Dzięki temu naczynia lepiej się domywają, a po zakończeniu mycia są idealnie czyste. Woda brudna jest izolowana od czystej w odrębnym zbiorniku aż do zakończenia programu. Dodatkowo zmywarka posiada specjalną konstrukcję, dzięki której z jej wnętrza usuwany jest cały tłuszcz oraz brud. Wyprofilowane ściany wewnętrzne oraz prowadnica chronią przed zbieraniem się zanieczyszczeń w urządzeniu, dlatego jego utrzymanie w czystości jest łatwe.

Dodatkową zaletą zmywarki gastronomicznej jest możliwość regulowania wysokości prześwitu pomiędzy poszczególnymi szufladami na naczynia. Taka funkcja ułatwia mycie dużych talerzy i naczyń o nietypowych rozmiarach. Ponadto w zmywarkach gastronomicznych montuje się system autodiagnostyki. Dzięki niemu urządzenie sygnalizuje pojawianie się błędów, co umożliwia ich szybkie wyeliminowanie. System sprawia, że użytkowanie sprzętu jest łatwiejsze i nie wymaga posiadania szerokiej wiedzy technicznej – sprzęt może bowiem obsłużyć niemalże każdy pracownik kuchni.

Więcej dowiesz się na https://gastromix.pl/3425-zmywarki 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *