Serwetki do hotelu – poznaj systemy serwetek firmy Tork

Serwetki są obowiązkowym wyposażeniem każdej restauracji w tym restauracji i kawiarni hotelowej. Do czego służą serwetki – wszyscy wiedzą – często stanowią zastępstwo talerzyka, służą do wycierania ust i rąk po spożyciu posiłku, a także do doraźnego wytarcia poplamionej odzieży czy innej powierzchni. Serwetki to niezastąpiony element każdego posiłku.

Serwetka, rzecz niezbędna przy posiłku

Każdy wie, że dotykanie rękoma niektórych produktów spożywczych może być dość kłopotliwe – niektóre z nich są nadmiernie soczyste lub tłuste więc często pozostawiają nieestetyczne ślady na palcach. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi serwetka.
Serwetki są produkowane z różnych materiałów, najczęściej są papierowe, jedno lub kilkuwarstwowe, ale również mogą być z tkaniny typu bawełna czy len, z tym że, serwetek materiałowych używa się głównie do osłony przed przypadkowym poplamieniem ubrania, natomiast wykonanych z papieru – do każdego innego celu.

Serwetki do hotelu i gastronomii

W serwetkach papierowych dość duże znaczenie ma grubość serwetki – jednowarstwowe są zazwyczaj mało odporne na rozdarcia czy przesiąkanie, ale mogą być jednowarstwowe, o wyjątkowej odporności i skuteczności działania. Takimi serwetkami są systemy marki Tork.
Produkty sprzedawane pod nazwą Tork są częścią koncernu szwedzkiego produkującego i sprzedającego produkty higieniczne, przeznaczone do użytku osobistego oraz publicznego. Sprzedawane są w 150 krajach świata, z czego najwięcej w Stanach Zjednoczonych, Zachodniej Europie i Chinach.

Są to produkty wysoce higieniczne, znakomicie nadające się do dużej i małej gastronomii, w hotelach, urzędach, bufetach dworcowych, maleńkich cukierniach, a także w stoiskach na wolnym powietrzu. Sprawdzą się przy porcjowanych posiłkach, jak i szwedzkim bufecie. Ich duża wytrzymałość oraz funkcjonalność i praktyczność używania znajduje zastosowanie również w łazienkach – mogą z powodzeniem zastąpić papierowy ręcznik, bądź elektryczną suszarkę.

Serwetki marki Tork dostarczane są w zestawie ze specjalnym dozownikiem, skonstruowanym w taki sposób by serwetki były wyciągane pojedynczo i nie sklejały się ze sobą. Głównym atutem dozownika jest jego staranne wykonanie oraz atrakcyjny motyw dekoracyjny, a także designerski kształt. Serwetki używane w systemach Tork są śnieżnobiałe, bardzo miękkie, o ciekawej fakturze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *