Czym jest HoReCa? Co to jest i co znaczy HoReCa?

HoReCa to popularne określenie sektora hotelarskiego i gastronomicznego. Skrót ten pochodzi od angielskich słów – Hotel, Restaurant, Catering (Cafe). Sektor ten obejmuje różnego rodzaju instytucje, które związane są z szeroko rozumianymi usługami hotelarskimi i gastronomicznymi. W roku 1949 przedstawiciele restauracji, kawiarni i hoteli w Zurychu założyli międzynarodową organizację, która miała bronić ich praw. Szybko skrótem HoReCa zaczęto nazywać całą branżę. Dzisiaj zdecydowana większość firm działających w tym sektorze to małe i średnie przedsiębiorstwa, w których często pracują bardzo młode osoby. HoReCa to sektor bardzo perspektywiczny, który prężnie się rozwija, także w Polsce. 

https://higma-service.pl/chemia-profesjonalna/
Hurtownia chemiczna / HoReCa – Sprawdź ofertę:
https://higma-service.pl/chemia-profesjonalna/

Branża HoReCa w Polsce 

HoreCa Polska w niczym nie ustępuje światowym standardom i ma naprawdę wiele do zaoferowania. Obejmuje profesjonalne wyposażenie gastronomiczne, które najczęściej kojarzy się z wyposażeniem restauracji. Najważniejszym elementem każdego lokalu gastronomicznego jest oczywiście kuchnia. W tym przypadku znaczenie mają zarówno proste akcesoria gastronomiczne (deski do krojenia, chochle), jak i garnki i patelnie czy profesjonalne urządzenia gastronomiczne – piece konwekcyjno-parowe, kuchenki, chłodnie itd. HoReCa to ponadto profesjonalne maszyny czyszczące, środki czystości do hoteli, chemia profesjonalna czy odzież gastronomiczna. 

Sektor HoReCa – dostawy 


Logistyka w przypadku HoReCa jest bardzo wymagająca. W tym przypadku znaczenie ma w zasadzie wszystko. Przede wszystkim transportowanej żywności trzeba zapewnić odpowiednią temperaturę i to przez kilka lub nawet kilkanaście godzin. Dlatego transport ten jest dość drogi. Na szczęście konkurencja na rynku dostawców HoReCa cały czas rośnie. W Polsce działa obecnie kilku operatorów o zasięgu ogólnokrajowym i sporo lokalnych firm jak np. Higma Service. Jest więc w czym wybierać. Podczas wybierania odpowiedniej firmy transportowej trzeba przy tym wziąć pod uwagę jej rzetelność. To dla firm działających w branży HoReCa podstawa. Zamówiony produkt musi bowiem trafić we wskazane miejsce na czas. W gastronomii zawsze liczy się też wysoka jakość. Dostarczone produkty muszą być pełnowartościowe. Ponadto ceni się też możliwość złożenia zamówienia o dowolnej porze. Coraz większą popularnością cieszy się też telesprzedaż. Dzięki temu można o wiele lepiej wykorzystać zasoby sił handlowych. To również spore ułatwienie dla samych klientów, którzy nie muszą osobiście spotykać się z przedstawicielem, ale mają możliwość złożenia zamówienia przez telefon. W tak prężnie rozwijającej się branży jak HoReCa jest to nie do przecenienia. 

HoReCa produkty

 
Produkty HoReCa to wszelkiego rodzaju produkty skierowane do branży hotelarskiej i gastronomicznej. Warto w tym przypadku wymienić zastawę stołową (szklanki, dzbanki, talerze, filiżanki, miski, kufle sztućce itd.), wyposażenie kuchni w restauracjach (lodówki, garnki, patelnie, kuchenki itd.), wyposażenie barów (shakery, kieliszki, otwieracze, korkociągi, miarki itd.), wyposażenie cateringów (tace, zastawy, patery, deski do serwowania, dystrybutory itd.), wyposażenie food trucków (stojaki, kuchenki itd.), odzież gastronomiczną (ubrania dla kelnerów, kucharzy itd.), wyposażenie stołówek różnego rodzaju, wyposażenie kantyn i wiele innych. Do branży HoReCa należą również profesjonalne maszyny czyszczące wykorzystywane w lokalach gastronomicznych itd, środki czystości dla hoteli i innego rodzaju chemia profesjonalna. Tym samym HoReCa to wszystko to, co tylko wiąże się z szeroko rozumianą działalnością gastronomiczną i hotelową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *