Bez kategorii

Serwetki do hotelu – poznaj systemy serwetek firmy Tork

Serwetki są obowiązkowym wyposażeniem każdej restauracji w tym restauracji i kawiarni hotelowej.

Serwetka, rzecz niezbędna przy posiłku

Do czego służą serwetki – wszyscy wiedzą – często stanowią zastępstwo talerzyka, służą do wycierania ust i rąk po spożyciu posiłku, a także do doraźnego wytarcia poplamionej odzieży czy innej powierzchni. Serwetki to niezastąpiony element każdego posiłku.

Każdy wie, że dotykanie rękoma niektórych produktów spożywczych może być dość kłopotliwe – niektóre z nich są nadmiernie soczyste lub tłuste więc często pozostawiają nieestetyczne ślady na palcach. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi serwetka.
Serwetki są produkowane z różnych materiałów, najczęściej są papierowe, jedno lub kilkuwarstwowe, ale również mogą być z tkaniny typu bawełna czy len, z tym że, serwetek materiałowych używa się głównie do osłony przed przypadkowym poplamieniem ubrania, natomiast wykonanych z papieru – do każdego innego celu.

Serwetki do hotelu i gastronomii

W serwetkach papierowych dość duże znaczenie ma grubość serwetki – jednowarstwowe są zazwyczaj mało odporne na rozdarcia czy przesiąkanie, ale mogą być jednowarstwowe, o wyjątkowej odporności i skuteczności działania. Takimi serwetkami są systemy marki Tork.
Produkty sprzedawane pod nazwą Tork są częścią koncernu szwedzkiego produkującego i sprzedającego produkty higieniczne, przeznaczone do użytku osobistego oraz publicznego. Sprzedawane są w 150 krajach świata, z czego najwięcej w Stanach Zjednoczonych, Zachodniej Europie i Chinach.

Są to produkty wysoce higieniczne, znakomicie nadające się do dużej i małej gastronomii, w hotelach, urzędach, bufetach dworcowych, maleńkich cukierniach, a także w stoiskach na wolnym powietrzu. Sprawdzą się przy porcjowanych posiłkach, jak i szwedzkim bufecie. Ich duża wytrzymałość oraz funkcjonalność i praktyczność używania znajduje zastosowanie również w łazienkach – mogą z powodzeniem zastąpić papierowy ręcznik, bądź elektryczną suszarkę.

Serwetki marki Tork dostarczane są w zestawie ze specjalnym dozownikiem, skonstruowanym w taki sposób by serwetki były wyciągane pojedynczo i nie sklejały się ze sobą. Głównym atutem dozownika jest jego staranne wykonanie oraz atrakcyjny motyw dekoracyjny, a także designerski kształt. Serwetki używane w systemach Tork są śnieżnobiałe, bardzo miękkie, o ciekawej fakturze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *